İçeriğe geç

Kategori: Genel

En Güzel Omlet Nasıl Yapılır?

Sabah kahvaltısının vazgeçilmez yemeği omlet nasıl yapılır? İyi bir omlet öncelikle ortalama bir kalınlıkta olmalıdır. Ne ekmek dilimi kadar kalın ne de lavaş kadar ince. Krep tarzı bir kalınlığı olmalı. Omletin her iki yüzü ya da sadece tek yüzü pişirilebilir fakat iki yüzü pişirilmiş omletin yumurtalı ekmekten farkı olmuyor pek. Tek yüzü pişirilmiş omlet ise hem daha yumuşak oluyor hem de göze hitap ediyor.

Yorumlar kapalı

En Harika Aşure Nasıl Yapılır?

Aşurenin yapılışından önce kısaca tarihi ve bizdeki önemi hakkında açıklama yapmakta fayda var. Aşure Arapça bir kelime olup, kelime anlamı itibariyle “on-onuncu” anlamına gelmektedir. Hicri takvime göre Muharrem ayının onuncu günü olan gün “AŞURE GÜNÜ” dür.

Aşure geleneği asırlık bir geçmişe sahip olup, rivayete göre Nuh (as) gemisiyle kendisine inanlarla birlikte büyük tufandan kurtulup gemi karaya oturduktan sonra gemide bulunan tüm yiyecekleri toplayarak yemek pişirmiştir. Ve günümüze kadar bu şekilde gelerek birçokk kuru bakliyat ve meyve karışımından elde edilerek yapılmaktadır.

Yorumlar kapalı